O NÁS

Nanovo - Nanovor

1984 - 2020

 

Kapela Nanovo vznikla na podzim roku 1984 na troskách známé hardrockové legendy Meteor. Hudebně se pokouší hned od začátku o vlastní repertoár ve stylu tvrdé kytarové nové vlny

 

Stylově se vrací k tomu, co je jí přece jenom nejvíc líbí - melodický hardrock, nyní již prvky metalu. V období komunistických represí vůči podobně zaměřeným souborům se v podstatě plácá.
Zlom nastává v roce 1987 po vydařeném koncertě v České Skalici a následných Stárkovských čajích. Kapela se našla v původním i převzatém repertoáru a stává se žádanou. Ke konci roku 1989 střídá u kytary Pavla Kejzlara Pavel Fulka, který obsluhuje i klávesy. Dochází k dalšímu posunu ve výrazu skupiny. V roce 1991 si přidává na konec názvu ryčné R a vzniká Nanovor.

Přichází ovšem ještě jedno přitvrzení a to v oblasti konzumace nápojů, především alkoholických. Roky 1993 až 1996 patří k nezapomenutelným. Škoda jen, že si to nikdo nepamatuje. Ke konci roku 1999 odchází ze zdravotních důvodů Pavel Fulka. Kapela uvolněné místo již neobsazuje. Ve tříčlenném obsazení tak konkuruje mnohým souborům, které ještě navíc disponují podpůrnou samplovací technikou.
Tento stav platí zhruba do poloviny roku 2004. Rok zpět na vzpomínkové akci skupiny Meteor se objevuje starý známý Petr "Angus" Vnuk, hudebně již nečinný. A stává se to, co se nestává tak často. Kupuje kytaru, krabičky a aparát a po půl roce cvičení se postupně přidává k Nanovoru. Ještě existují lidé, kteří se dokážou nadchnout a znovu do toho šlápnout. Klobouk dolů.
Petr "Angus" Vnuk ukončil svoje působení v kapele Nanovor před koncem roku 2008 a následuje hledání někoho, kdo má tolik odvahy, aby s námi brázdil rocková pódia východních Čech. Jedna z podmínek přijetí je znalost voleného mariáše. Novým kytaristou se na začátku února stává Karl von Teppich (ex Exekutor, ex Cugrunt, ex Imrwere). Málem se mu podařilo snížit věkový průměr skupiny, že se tak nestalo, není rozhodně jeho chyba.

Začátek roku 2013 znamenal pro Nanovor důležitou změnu. Po 28-letech odchází Petr Demjanovič, po většinu času kapelník a důležitá postava souboru. Vidina astronomických "hounorářů" (honorářů) nás přiměla zůstat v triu a s dalšími hráči se již nedělit. Bylo ale nutno posílit technický tým. 


Současní technici

Pavel "Tesák" Petera
Radim "Slimmer" Klepáček
Pavel "Tesátko" Petera
Tomáš "Čírty" Čírtek

Bývalí technici: Zdeněk "Hujer" Hanuš
Jarda " Světýlko" Čermák
Petr "Žilda" Illner (R.I.P. 29. 8. 2017)
Jiří "Zelí" Zelinka (R.I.P. 29.12. 2006)
Martin "Rama" Máslo
Pavel Kollert

Ladislav Kolert
Zdeněk"poručík Pihrt"Ruider
Jan"Radio"Vlach
Miloš"Sigma"Jirman
Tomáš"Allińák"Allin
Karel Červený
Hosté:

Pert "Demi" Demjanovič
Pavel "Fuliš" Fulka 
Fred Hainzel (Kat Band)
Petr "Angus" Vnuk (Iron Maiden revival aj. )
Miloš "Plňas" Plný (Ex Meteor)
Miloš "Čuk" Stárek (Ex Meteor) 

 

Kapela se považuje za ryze zábavovou se všemi klady i zápory tohoto. Funguje na bázi pivo - zelená a je schopna hrát za jakýchkoli slušnějích podmínek. Hlavně že je mír!!!

Nanovor je především parta a až potom kapela. Svoji existenci nijak nepřeceňuje. Poděkování patří hlavně fanouškům, kteří svojí účastí drží kapelu při životě.

ČLENOVÉ KAPELY

 

KAREL STEHLÍK (KARL VON TEPPICH) - KYTARA/ZPĚV

JIŘÍ KEJZLAR (JIMÁK) - BASKYTARA/ZPĚV

JIŘÍ DRAPAČ (ČMOUDA) - BICÍ/VOKÁLY